به سپهراموز بپیوندید

چرا سپهرآموز ؟ ( قسمت اول )

چرا سپهرآموز ؟

سلام

ایده ایجاد یک مدرسه فیزیک در ابعاد جهانی دقیقا سی سال پیش به ذهنم رسیده بود و با توجه به عشق و علاقه و اراده ای که نسبت به اجرای ایده ام داشتم ، 30 سال طول کشید تا به مرحله اجرا برسد ،

نه اینکه  در سالهای گذشته بخاطرش تلاش نکرده باشم ! نه اصلا اینطور نیست … بارها و بارها خودم را به آب و اتش زدم تا کار به این راحتی را انجام بدهم .

اما هر بار دست سر نوشت کوهی از موانع سر راهم میگذاشت و روبرویم مینشست و به چشمانم زل میزد و میگفت : ” کجا ؟ ! ” یادت نرود … هر کاری زمانی انجام میشود که من بخواهم … !

از 17 سالگی  وقتی خودم هنوز سوم دبیرستان بودم تدریس خانگی فیزیک را شروع کردم اما هرگز قصدم این نبود که معلم فیزیک شوم . دوست داشتم نگاهم به دنیای فیزیک از جنس کاربردی باشد …. در ضمن از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان، دلیل دیگرم این بود که هیچوقت خوشم نمیآید یک حرف را حداکثر بیش از دو بار تکرار کنم  بخاطر همین حتی هیات علمی هم نشدم … موقعیتی که همه بخاطرش سر و دست می شکنند، برای من این حس و حال را ندارد و وقتی با کاری حال نمیکنی یعنی بهتر است اصلا سراغش نروی.

تدریس واقعا کار شیرین و ارزشمندی است اما چه کنم؟ من برای تکرار آفریده نشده ام. از طرفی ایده آلی فکر میکردم و دوست داشتم پاسخ صد در صدی بگیرم . وقتی با دانش آموزی کار میکردم فقط بخاطر عشق بود و تمام توانم را به کار میبردم تا از یک نمره 8 نمره 20 بسازم . اغراق نمیکنم همیشه در اینکار موفق بودم کمیت برایم مهم نبوده کیفیت در کار من حرف اول را میزد .

حدود سال 80 آن زمان که کمتر کسی درایران از کد نویسی و اچ تی ام ال با خبر بود کلاس انلاین اینترنتی فیزیک برگزار کردم تا به عده بیشتری خدمت رسانی کنم اینطوری هم مجبور نبودم یک درس را بارها و بارها تکرار کنم و در عین حال بخاطر جهان شمول بودن نت صدایم به گوش افراد بیشتری می رسید .

اما دریغ که یا خیلی ها اینترنت نداشتند و یا فوایدش را نمی دنستند خلاصه 3 سال آموزش اینترنتی فیزیک اجرا شد… و در این مدت فقط 2 دانش اموز در کلاسهای اینترنتیم شرکت کردند بعدش هم هک شدیم و …. دلسرد .

منهم رفتم سراغ کار و زندگی به سبک کاربرد فیزیک ! برنامه نویسی – طراحی و ساخت قطعات فلزی ظریف

ایندو مهارت جذابیت فیزیک را بیشتر و بیشتر میکرد اینطوری هم میتوانی هر برنامه ای که دوست داری بنویسی و شبیه سازی های دلخواهت را که در دنیای واقعی نمیتوانی انجام دهی یا برای انجامش به تجهیزات بیشمار ( تحریم شده و گرانقیمت ) نیاز داری در اختیار داشته باشی و هر وقت دلت خواست و عشقت کشید نتایج را تست کنی و از خوشحالی درک پدیده ها زوق مرگ شوی و هم مثلا وقتی در مورد نحوه ترکیب آلیاژها تحقیق میکنی و در آزمایشگاه کوچکت مندلیف بازی در میآوری،کودک درونت را میبینی که نشسته و از ته دل شادی میکند و قهقهه میزند و میخندد.

عجب دنیای عجیبی داریم پر از شگفتی و زیبایی! هر قدر میخوانی و میدانی…  انگار نه انگار همچنان حس نادانی و … سرگردانی ولت نمیکند اما سیر هم نمیشوی !

این داستان ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

درباره " سپهرآموز"

سامانه برخط اطلاع رسانی اختصاصی در زمینه فیزیک و علوم پایه با عنوان “سپهرآموز” ، شماره مجوز : 83315

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

مجوز انتشار رسانه برخط و غیر برخط : 5620

لطفا توجه بفرمائید ...
بدلیل کثرت تعداد شما عزیزان و اشتغال به ضبط و محتوی نویسی ، تماس تلفنی پاسخ داده نمیشود فقط از طریق تیکت پشتیبانی و پیامگیر واتس آپ یا پست الکترونیکی اقدام نمائید .
ارتباط با پشتیبانی از طریق ارسال تیکت از محیط حساب کاربری

پست الکترونیکی :     info@sepehramooz.com

پیامگیر فقط واتس آپ در ساعات اداری : 09366938664

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سامانه برخط ” سپهرآموز ” می باشد . کپی محتوی حتی با ذکر منبع نیز مجاز نمی باشد.